דלתות פנים

כל בית מכיל לפחות דלת אחת – דלת הכניסה והיציאה מהבית. בבתים פרטיים קטנים ודולים כאחד, יש גם דלת נוספת – הדלת שנהוג לכנות אותה הדלת האחורית של הבית. גם הדלת הזאת משמשת לכניסה וליציאה מהבית, אבל היא מובילה לרוב לגינה של הבית או למחסן הנמצא מאחוריו. גם במבנים גדולים ובעסקים יש דלת יציאה נוספת, וזאת בעיקר מטעמי בטיחות. ואולם בכל בית ובכל עסק יש כמה וכמה דלתות נוספות – דלתות פנים אשר מבדלות בין החללים השונים בו. מדוע בכלל יש צורך בדלתות פנים בבית או בעסק? מהם התפקידים של דלתות הפנים? איך משתלבות הדלתות הללו בתהליך עיצוב הפנים בבית או בעסק? בשורות הבאות נרחיב בנושאים הללו.

דלתות פנים ולמה הן כל כך חשובות

דלתות פנים בבית או בעסק הן כאמור הדלתות המבדילות בין החללים השונים. בעסק, הדלתות כאמור הן דלתות הכניסה למשרדים השונים או לחללים המקצועיים השונים בעסק – לשכת המנכ"ל, המוקד של העסק, הספרייה או המחסן. בבית פרטי, דלתות פנים מסמנות את החללים הפנימיים השונים – בין השאר הן תוחמות את חדר הילדים, חדר האורחים ולעיתים מזומנות גם את המטבח ואפילו את הסלון והמרפסת. מעבר לעובדה שהדלתות כאמור משמשות כאמצעי מעולה לשמירה על הפרטיות, הן פשוט מונעות מאדם אחד או מאחד הדיירים בבית להפריע לדיירים האחרים. זאת, באמצעות הפחתה משמעותית של הרעשים כתוצאה מהקשבה למוזיקה, או מהרעשים הכרוכים בהכנת הארוחה למשל. מטרה חשובה נוספת של הדלתות הללו היא הפחתה משמעותית של ההוצאות על מיזוג החללים הפנימיים בבית. ככל שהחלל הממוזג קטן יותר, כך ההוצאה על המיזוג שלו, בין אם מדובר בחימום או בקירור היא מן הסתם קטנה יותר.

דלתות פנים והעיצוב הפנימי של הבית והעסק

מעבר להפרדת החללים, מניעת הרעשים והחיסכון הכספי, משמשות דלתות פנים גם כאמצעי מצוין לעיצוב החללים הפנימיים. דלתות הפנים עשויות להשתלב היטב במראה הכללי שבעלי הבית שואפים לשוות לו. זאת, באמצעות הצבעים של הדלת, הציפוי שלה ואפילו הידיות של הדלת. עיצוב פנים שנועד לשוות לבית מראה כבד ועשיר, יכלול מן הסתם גם דלתות פנים בצבעים כהים, וכאלה שלפחות ייצרו את הרושם של כבדות ומאסיביות. מנגד, עיצוב קליל וחופשי מחייב הצבת דלתות פנים בצבעים בהירים. מעוניינים בהחלפת דלתות פנים בבית או בעסק? אתם במקום הנכון. צרו קשר כעת ואנו נחזור אליכם עם מיטב הדלתות האיכותיות שיתאימו לכל מטרה ולכל סוג של עיצוב פנים בבית ובעסק.